خواص نیشکر را بشناسید
چـقـدر مفـید بـود ؟

خواص نیشکر را بشناسید

23 bisms.ir 2016 08 30 22 خواص نیشکر را بشناسید

خواص نیشکر را بشناسید

خواص نیشکر را بشناسید

نیشکر , خواص ‫نیشکر , خواص نیشکر چیست , مضرات نیشکر

نیشکر یکی از گیاهان تیره گندم است. نیشکر از گیاهان مهم قندی است که کشت و کار آن سابقه طولانی دارد. ساقه نیشکر دارای ۱۴ تا ۱۷ درصد ساکارز بوده از ساقه نیشکر در تهیه کاغذ و مقوای ساختمانی و همچنین بعد از استخراج قند ملاس و تفاله آن به نیشکر عنوان محصول جانبی که که از آنها به ترتیب در تهیه الکل و تغذیه دام استفاده می‌شود. نیشکر سابقه کشت این گیاه حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد در گینه و اندونزی و هند گزارش شده است.

29 bisms.ir 2016 08 29 25 300x215 خواص نیشکر را بشناسید
خواص نیشکر را بیشتر بشناسید

نیشکر اسکندر در بازگشت از هندوستان آن را به اروپا برد. امکان این است که قبل از اسلام نیشکر در عربستان و ایران و مصر کشت می‌شده است. حکومتهای اسلامی در نیشکر کاری و شکرگیری از نیشکر در ممالک تحت تصرف خود سهم بسزایی داشته‌اند.نیشکر به هر حال در اکثر کتابهای تاریخی ایرانیان را اولین مردمی می‌دانند که از نیشکر شکر استخراج کرده‌اند.
خواص نیشکر را بیشتر بشناسید

از آنجا که گیاه نیشکر به عنوان ماده خام تولید شکر، تنها در اقلیم و شرایط آب و هوایی خاصی قابل کشت می باشد (نیشکر تنها در مناطق خاصی که رطوبت بالایی داشته باشند و حداقل میانگین درجه حرارت سالیانه آن ۲۰ درجه باشد، قابل کشت است) و نیشکر استان خوزستان تنها ناحیه ای در کشور است که چنین قابلیت هایی دارد
خواص نیشکر را بیشتر بشناسید
2 bisms.ir 2016 08 31 24 خواص نیشکر را بشناسید
خواص نیشکر را بیشتر بشناسید

،نیشکر پس از تشکیل شورای شکر در سال ۱۳۶۲ و مطالعاتی که از سال ۱۳۶۵-۱۳۶۳ توسط صندوق مطالعات نیشکر صورت گرفت ، ضرورت اجرای آن در سال ۱۳۶۶ به تصویب دولت رسید و در سال ۱۳۶۸ در قانون اول توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران،نیشکر به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی براساس مفاد بند ” ه” تبصره ۲۹ این قانون در سال ۱۳۶۹ تاسیس و اجرای طرح مطالعاتی توسعه کشت نیشکر در استان خوزستان و پیاده کردن نتایج مطالعات مذکور را برعهده گرفت نیشکر که عملیات اجرایی آن نیز در اواخر سال ۱۳۷۰ آغاز گردید
خواص نیشکر را بیشتر بشناسید

برخی تولیدکنندگان، نیشکر را پرخاصیت‌تر از چغندر قند معرفی می‌کنند و این روزها هم با ورود دستگاه‌های آب نیشکرگیری بر این تبلیغات افزوده شده ونیشکر ادعاهایی مبنی بر این که قند نیشکر از چغندر قند کمتر است مطرح است.
خواص نیشکر را بیشتر بشناسید
نیشکر , خواص ‫نیشکر , خواص نیشکر چیست , مضرات نیشکر
خواص نیشکر را بیشتر بشناسید

نیشکر دکتر نمازی در این باره می‌گوید: قند نیشکر همچون چغندر قند از ساکاروز بوده و مزه شیرینی دارد و برای تهیه شکر و شیرین کردن برخی محصولات خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و قند و شکر نیشکر در مقایسه با قند و شکر چغندرقند از نظر میزان مواد قندی نیشکر و خواص تغذیه‌ای با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند. البته در مقایسه، میزان ویتامین B نیشکر درصدی بیشتر از چغندرقند است که تاثیر تغذیه‌ای قابل توجهی ندارد.

نیشکر


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *