نحوه طراحی یک فرم
چـقـدر مفـید بـود ؟

نحوه طراحی یک فرم

طراحی فرم یک کار مشترک در بسیاری از برنامه های اداری است. در برخی موارد به روز کردن یک فرم قدیمی مفید است. در برخی موارد شما می خواهید فرم جدیدی برای یک سمت شغلی ایجاد کنید. در همه ی موارد شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. ترفند ها به شما روش انجام این کار را آموزش خواهد داد.

مراحل :

  1. اطلاعاتی که باید درون فرم قرار بگیرد را مشخص کنید. بخش های مختلفی که باید درون فرم قرار بگیرد را مشخص کنید و تعداد فیلد ها و فضای مورد نیاز برای آنها را تعیین کنید.
نحوه طراحی فرم irnab ir نحوه طراحی یک فرم

اطلاعات فرم

  1. این اطلاعات را طوری مرتب کنید که توالی منطقی داشته باشند. یک روش کلاسیک برای این کار ابتدا پرسیدن نام, نام خانوادگی, آدرس, شهر , تاریخ تولد, کد پستی, شماره تلفن, شماره فکس و … می باشد.
  1. قالب مناسبی برای فرم ایجاد کنید. شما می توانید به کمک نرم افزار هایی که در کامپیوتر وجود دارد, به خوبی قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید. سعی کنید در قالب شما فضایی برای پر کردن فیلد ها در نظر گرفته شود.
5b49b188c5410 نحوه طراحی فرم irnab ir نحوه طراحی یک فرم

سفارشی کردن قالب

  1. قالب خود را سفارشی کنید. در اکثر برنامه ها, شما می توانید طول و عرض هر فیلد را مشخص کنید, هم چنین می توانید نوع کاراکتر های هر فیلد را مشخص کنید. با این کار شماره تلفن و تاریخ در فرمت به خصوص خود وارد می شوند.
5b49b18aaf3c6 نحوه طراحی فرم irnab ir نحوه طراحی یک فرم

اضافه کردن منوهای کشویی

  1. در صورت لزوم، منوهای کشویی را اضافه کنید. اگر فرم شما در محیط آنلاین و کامپیوتری قرار می گیرد, می توانید از منو های کشویی استفاده کنید.
  2. فرم خود را بررسی و امتحان کنید. اگر فرم شما آنلاین است, سعی کنید ابتدا خودتان فرم را پر کنید تا از درستی همه ی فیلد ها مطمئن شوید. اگر یکی از منو ها به درستی کار نکرد, مجددا به فرم برگردید و آن را تغییر دهید.

منبع : نحوه طراحی یک فرم


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *