نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم مکینتاش
چـقـدر مفـید بـود ؟

نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم مکینتاش

شما می توانید با حساب Administrator تنظیمات سیستم را تغییر دهید و تغییرات لازم را در فایل های سیستمی اعمال کنید. صرفه نظر از نوع سیستم عامل, شما می توانید رمز عبور حساب Administrator را از طریق خط فرمان تغییر دهید. در سیستم ویندوز حساب Administrator به صورت پیش فرض غیر فعال است و برای تغییر رمز عبور شما باید ابتدا آن را فعال کنید سپس طبق مراحل مشخص شده پیش بروید.

مراحل

  1. اگر از سیستم مکینتاش استفاده می کنید, باید برای تغییر رمز عبور از حالت Single User استفاده کنید. برای تغییر رمز عبور در این سیستم عامل نیازی نیست حتما به حساب administrator دسترسی داشته باشید.
  2. کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید و دکمه های ⌘ Command+S را فشار دهید و نگه دارید. اگر هنگام راه اندازی کامپیوتر این دکمه ها را فشار دهید به خط فرمان منتقل می شوید.
نحوه ی تعیین رمز عبور حساب administrator سی 2 irnab ir نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم مکینتاش

خط فرمان

  1. .fsck –fy را تایپ کنید و دکمه ی ⏎ Return را فشار دهید. مشکلات درایو کامپیوتر اسکن می شود و این مرحله کمی به طول می انجامد. انجام این کار برای ادامه ی فرایند لازم است.
5b0a5a6329985 نحوه ی تعیین رمز عبور حساب administrator سی 2 irnab ir نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم مکینتاش

دستور تغییر فایل ها

  1. .mount -uw / را تایپ کنید و دکمه ی ⏎ Return را فشار دهید. با این کار می توانید تغییرات لازم را به فایل های سیستمی اعمال کنید.
5b0a5a78a0603 نحوه ی تعیین رمز عبور حساب administrator سی 2 irnab ir نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم مکینتاش

passwd Administrator

  1. .passwd Administrator را تایپ کنید و دکمه ی ⏎ Return را فشار دهید. شما می توانید با وارد کردن نام کاربری خود در قسمت “Administrator” رمز عبور را تغییر دهید.
5b0a5a7b05637 نحوه ی تعیین رمز عبور حساب administrator سی 2 irnab ir نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم مکینتاش

وارد کردن کلمه عبور

  1. رمز عبور را مجددا وارد کنید. در این مرحله شما باید رمز عبور خود را وارد کنید و مجددا آن را تایپ کنید تا تایید شود. هنگام تایپ کردن رمز عبور نمی توانید آن را مشاهده کنید.
5b0a5a7e063cd نحوه ی تعیین رمز عبور حساب administrator سی 2 irnab ir نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم مکینتاش

دستور reboot

  1. .reboot را تایپ کنید و دکمه ی ⏎ Return را فشار دهید. کامپیوتر مجددا راه اندازی می شود و طبق روال همیشه بارگیری خواهد شد. اکنون حساب Administrator از رمز عبور جدید استفاده خواهد کرد.

منبع : نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم مکینتاش


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *