بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی
چـقـدر مفـید بـود ؟

بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی سالهاست ازدواج کرده و صاحب یک پسر بنام محمدرضا و یک فرزند دختر به نام زینب می باشد.

پسر سردار قاسم سلیمانی کیست ؟

محمد رضا سلیمانی نام پسر شهید قاسم سلیمانی می‌باشد.

محمدرضا سلیمانی یک خواهر به نام زینب سلیمانی دارد.

قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در کرمان، نظامی است.

تا دیپلم بیشتر درس نخوانده ولی حالا از سرداران انگشت شمار سپاه با درجه سرلشگری می باشد، دو فرزند دارند و از چهره های محبوب مردمی است.

در روستای قنات ملک از توابع کرمان بدنیا آمده است

از ۱۲ سالگی و پس از پایان تحصیلات ابتدایی به کرمان رفت و مشغول کار بنایی شد سپس بعدها بعنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول بکار شد.

بعد از انقلاب ۱۳۵۷ و همزمان با کار در سازمان آب کرمان عضو سپاه افتخاری شد و با شورش کردها به مهاباد رفت و پس از بازگشت، فرمانده پادگان قدس سپاه کرمان شد.

در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند.

biogerafi mohamad reza soleymani irnab ir بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی

ازدواج و محمدرضا سلیمانی پسر سردار قاسم سلیمانی

طبق اخباری که به دست ما رسیده محمدرضا سلیمانی ازدواج کرده و متاهل است (صحت اطلاعات تائید نشده) اما اطلاعاتی از زندگی شخصی و همسرش منتشر نشده.

biogerafi mohamad reza soleymani irnab ir بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی

پسر سردار سلیمانی پس از اعلام خبر شهادت پدرش

درپی شهادت ناجوانمردانه سردار سرافراز انقلاب اسلامی ایران که از سال های اولیه انقلاب در راه مبارزه با دشمنان ایران و مقاومت بود.

خبر شهادت وی به فرزندان او اعلام شد که تصاویر پسر سردار سلیمانی پس از اعلام خبر شهادت پدرش در ادامه مشاهده خواهید کرد.

biogerafi mohamad reza soleymani irnab ir بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی

محمدرضا سلیمانی

5e104dac48cb1 biogerafi mohamad reza soleymani irnab ir بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی

محمدرضا سلیمانی

biogerafi mohamad reza soleymani irnab ir بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی

گریه های محمدرضا سلیمانی در فراق پدرش قاسم سلیمانی

5e104db574703 biogerafi mohamad reza soleymani irnab ir بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی

گریه های محمدرضا سلیمانی

5e104dbec8d59 biogerafi mohamad reza soleymani irnab ir بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی
گریه های محمدرضا سلیمانی

biogerafi mohamad reza soleymani irnab ir بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر سردار شهید قاسم سلیمانی

روایتی از حال و هوای متفاوت اتاق و خانه سردار سلیمانی

شهرک شهید دقایقی تهران، محل سکونت شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی با حضور مردم شهید پرور و مسئولین لشکری و کشوری غرق در ماتم و عزاست. این شهرک مهیای میزبانی از عزاداران و مشتاقان شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی است.

هم اکنون مسئولین این شهرک مردم شهید پرور را برای برپایی مجلس عزاداری و عرض تسلیت به خانواده سردار شهید سلیمانی به مسجد امیرالمومنین (ع) واقع در این شهرک هدایت می کنند.

مسئولین لشکری و کشوری از جمله سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا، حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی، رئیس دفتر نظامی فرماندهی کل قوا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی فرمانده قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح در منزل شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی برای عرض تسلیت به خانواده آن شهید حضور دارند.

در حال حاضر فرزند سردار حاج ابراهیم همت، ورزشکاران و قهرمانان المپیک از جمله حمید سوریان، جامعه مداحان و واعظان با روضه خوانی و مرثیه سرایی حاج محمود کریمی در منزل شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی حضور دارند.

در منزل شهید و اتاق مخصوص شهید سردار سپهبد سلیمانی تابلوهای فراوانی از تصاویر شهدا، حرم حضرت زینب (س)، امام حسین (ع) به دیوار نصب شده که از علاقه آن شهید به شهدا و اهل بیت (ع) حکایت دارد. در این اتاق همچنین دست نوشته هایی از سردار شهید سپاه اسلام در خصوص خانواده های شهدای مدافع حرم به چشم می خورد.

مردم کرمان غرق در ماتم و غم

در پی شهادت سردارسپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی»، مردم کرمان خود را به اطراف منزل وی در این شهر رسانده اند.

بیت الزهرا منزل شخصی سردار سلیمانی است که در زمان جنگ مکانی برای رزمندگان در هشت دفاع مقدس بود و پس از آن نیز هرساله سردار سلیمانی در این مکان در جمع سوگواران شهادت حضرت فاطمه (س) حضور داشت و برای شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) نیز مراسم عزاداری برپا می‌کرد.

یکی از شهروندان کرمانی در جلوی منزل حاج قاسم سلیمانی به ایسنا می گوید: حاج قاسم سلیمانی به آنچه که آروز داشت رسید. به مراد خودش رسید اما آمریکا بداند این راه پایان ندارد و حاج قاسم هایی بلند خواهد شد.

فرد دیگری در مقابل درب بیت الزهرا می گوید: اینجا محلی است که حاج قاسم سلیمانی در زمان جنگ بچه ها را دور خودش جمع می کرد و تجمعات دوران دفاع مقدس را در اینجا برپا می کرد و بعد از آن هم در ایام فاطمیه محل عزاداری و نشستن در سوگ حضرت فاطمه الزهرا (س) بود و قطعا خون این عزیزان پایمال نخواهد شد.

خانمی را در گوشه ای از درب بیت الزهرا دیدم. درکنارش نشستم. بغض گلویش را گرفته بود و به شدت گریه می کرد. در همون حال گفت: بچه های شهدای مدافع حرم دوباره یتیم شدند…

یاد حرفهای حاج قاسم سلیمانی در کنار اروند رود و در کنار هم رزمان شهیدش افتاد… «خدایا به حق اون جنازه هایی که در اروند افتادند و دیگر برنگشتند؛ جزء شهادت برای ما نخواه»

یکی از همرزمانش را دیدم. به سمتش رفتم. من رو شناخت. بدون مقدمه گفت: ۳۵ سال است که با حاجی بود. لحظه لحظه هایش برای من خاطره است. حاج قاسم یک پدیده بود. یک پدیده با افکار فاطمی در عصر نوظهور جاهلیت. آمریکا بداند از همین امروز حاج قاسم ها متولد خواهند شد.

یاران همه رفتند … افسوس که جا مانده منم…حسرتا این گل خارا همه جا رونده منم…

صبح امروز جمعه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بیوگرافی محمدرضا سلیمانی پسر شهید قاسم سلیمانی


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *