درمان لک صورت با عسل
۲٫۶ امتیاز ۵ رای

عسل باعث شفافیت پوست شده و به جوان سازی آن کمک می کند. در این مقاله به درمان لک صورت با عسل می پردازیم و انواع ماسکهای مفیدی را برای از بین بردن لکه های قهوه ای, قرمز و سفید روی پوست آموزش می دهیم.

همانطور که گفته شد درمان لک صورت با عسل به سادگی انجام می شود. یکی از مسائلی که ممکن است زیبایی پوست را به خط اندازد, لکه های پوستی است که ممکن است در اثر زخم, حساسیتهای پوستی, آفتاب سوختگی و یا حاملگی بروز کند. در ادامه با چندین نمونه از ماسکهای طبیعی که با عسل تهیه می شوند و برای پوست مفید هستند آشنا می شوید.

darman lake sorat ba asal irnab ir درمان لک صورت با عسل

درمان لک صورت با عسل

درمان لک صورت با عسل

در ادامه با روش تهیه چند ماسک ضد لک صورت با عسل آشنا می شوید.که برای درمان لک تاثیر بسیار خوبی دارند

ماسک گوجه فرنگی و عسل

مواد لازم:

  • آب گوجه فرنگی: نصف فنجان
  • عسل: یک قاشق غذاخوری
  • آرد جو : ۲قاشق غذاخوری
  • آبلیمو: دو قاشق غذا خوری

طرز تهیهابتدا آبلیمو را با آب گوجه فرنگی ها مخلوط کنید. سپس آرد جو و عسل را به آن اضافه کنید تا حالت خمیری بگیرد. اجازه دهید این ماسک یک ربع روی صورتتان بماند و سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید. لازم به ذکر است گفته شود این ماسک به دلیل داشتن آرد جو و آب لیمو تازه از اهمیت ویژه ایی برخوردار بوده و ترکیب آنها با عسل پوستی بدون لک را تضمین می کند.

ماسک هویج و عسل

برای تهیه ماسک هویج و عسل باید ابتدا هویج را رنده کرده و حدود یک قاشق مرباخوری عسل را در آن ریخته و مخلوط می کنید. همچنین می توانید از سیب رنده شده هم در این ماسک استفاده کنید. اجازه دهید این ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی صورتتان بماند. می توانید در هفته چندین بار از این روش استفاده کنید.

5c6a8df2e9331 darman lake sorat ba asal irnab ir درمان لک صورت با عسل

ماسک عسل

سیب زمینی باعث شفافیت پوست می شود و ترکیب آن با عسل به کم رنگ شدن و از بین رفتن لکهای صورت کمک می کند. درمان لک صورت با عسل و سیب زمینی با روشی بسیار ساده انجام می شود. برای تهیه این ماسک ابتدا یک سیب زمینی متوسط را پوست گرفته و رنده کنید. تفاله های آن را جدا و به آب سیب زمینی کمی عسل مخلوط کرده تا قوام پیدا کند. ماسک سیب زمینی و عسل را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورتتان بگذارید و سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک زعفران و عسل

از ترکیب زعفران و عسل می توانید برای رفع لکه های قهوه ای پوستتان استفاده کنید. برای درمان لک صورت با عسل و زعفران کافیست نصف قاشق چای خوری زعفران ساییده شده را با چند قاشق عسل مخلوط کرده و به مدت یک ربع روی تمام صورتتان بگذارید

ماسک دارچین و عسل

از روشهای مفید برای از بین بردن لک صورت و شفاف شدن آن می توان به ماسک عسل و دارچین اشاره کرد. این ماسک را می توانید هرروز به مدت ۲۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید و تا زمانی که به طور کامل لکها برطرف شوند از آن استفاده کنید. برای تهیه این ماسک یک قاشق چای خوری پودر دارچین را به دو قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *