نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از Shutter
چـقـدر مفـید بـود ؟

 

نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از Shutter

 

عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس به راحتی سیستم ویندوز نیست. خوشبختانه یک برنامه در این سیستم وجود دارد که به کمک آن می توانید از صفحه ی سیستم<arel=”canonical” href=”https://tarfandha.org/tag/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b9%da%a9%d8%b3-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%d8%b5%d9%81%d8%ad%d9%87-%d9%84%db%8c%d9%86%d9%88%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d9%85%da%a9-shutter/”> لینوکس عکس بگیرید. البته اگر این برنامه در سیستم شما نصب نباشد برنامه های مختلف زیادی هست که می توانید از آنها استفاده کنید.

 

 

مراحل :

نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس irnab ir نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از Shutter

نصب برنامه shutter

  1. Shutter را نصب کنید. این یک برنامه ی محبوب برای عکس برداری از تصویر است که در آن گزینه های برای ویرایش و آپلود وجود دارد. اگر عکسبرداری از صفحه کاریست که اغلب انجام می دهید, حتما این برنامه را دانلود کنید.

برای دانلود این برنامه عبارت  “Shutter” را در گوگل جستجو کنید و آن را نصب کنید.

 

برای نصب Shutter از Terminal عبارت sudo add-apt-repository ppa:shutter/ppa را تایپ کنید و دکمه ی ↵ Enter را فشار دهید.

5bfcea70e7f2b نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس irnab ir نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از Shutter

انتخاب تصویر

  1. نوع تصویری که می خواهید گرفته شود را انتخاب کنید. از بالای پنجره ی Shutter سه گزینه را مشاهده می کنید که می توانید از بین آنها انتخاب کنید : این گزینه ها “Selection”, “Desktop” و “Window” می باشند. روی گزینه ی مورد نظر خود کلیک کنید.
5bfcea72bb4e2 نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس irnab ir نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از Shutter

عکس از صفحه

  1. از صفحه عکس بگیرید. اگر گزینه ی “Desktop” را انتخاب کرده اید, تصویر به صورت خودکار گرفته می شود. اگر گزینه ی “Selection” را انتخاب کرده اید, تصویر کمی تاریک می شود و شما باید قسمت مشخصی از صفحه را انتخاب کنید؛ هر چیزی که درون کادر قرار بگیرد در عکس شما قرار خواهد گرفت. اگر گزینه ی “Window” را انتخاب کرده اید, باید روی پنجره ی مورد نظر خود کلیک کنید.

عکس به صورت خودکار در پوشه ی Pictures ذخیره می شود.

 

  1. تصویر را ویرایش کنید. پس از گرفتن عکس, پیش نمایش آن را در پنجره ی Shutter مشاهده خواهید کرد. روی دکمه ی “Edit” کلیک کنید تا ویرایشگر Shutter  برای شما باز شود. بعد از پایان ویرایش روی دکمه ی “Save”  کلیک کنید.

    5bfcea74b7a94 نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس irnab ir نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از Shutter

    export

 

  1. تصویر را Export کنید. شما می توانید تصویر را آپلود کنید. برای باز شدن منوی Export روی دکمه ی “Export” کلیک کنید.

در زبانه ی  “Public hosting”, شما می توانید تصویر را در حساب Dropbox خود یا در وب سایت های میزبان مختلف آپلود کنید, باید اطلاعات حساب خود را وارد کنید.

در زبانه ی “FTP”, می توانید اطلاعات اتصال برای سرور FTP را وارد کنید. این کار در مواقعی که می خواهید تصویر را در وبلاگ یا وب سایت قرار دهید به شما کمک می کند. در زبانه ی  “Places”, می توانید عکس را در محل دیگری قرار دهید.

 

منبع : نحوه ی عکس گرفتن از صفحه ی سیستم لینوکس با استفاده از Shutter


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *